O klubie

Klub Karate Shotokan/ WKF powstał w 1991 roku z inicjatywy Piotra Pobłockiego i Adama Rychtera. Nadmienić jednak trzeba, że karate Shotokan istnieje w Lęborku od roku 1981, gdzie pierwsza sekcja powstała przy ZHP Lębork z inicjatywy Krzysztofa Siwki. W tej formie przetrwała 2 lata. W 1983 roku sekcja zmieniła nazwę na Lęborski Klub Karate, którego trenerem był Witold Gleske i Kazimierz Zarach. W roku 1991 Lęborski Klub Karate rozpadł się, a klub przejęli Piotr Pobłocki i Adam Rychter. Do klubu dołączyli zawodnicy Ireneusz Szymański, Artur Mionskowski, Marek Piotrowski i Sławomir Michalski.

Klub Karate Shotokan prowadzi zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Treningi rozpoczynają już dzieci w wieku 5 lat.  Poprzez treningi karate dzieci, młodzież, dorośli mogą poprawić swoją sprawność fizyczną i koordynację. Karate uczy pewności siebie, dyscypliny i opanowania. W naszym klubie trenerami są utytułowani karatecy  i oddani młodzieży instruktorzy. Zawodnicy zdobywają medale na zawodach regionalnych, krajowych oraz międzynarodowych. Klub daje możliwość wyjazdów na wakacyjne i zimowe obozy oraz różnego rodzaju szkolenia i seminaria z najlepszymi trenerami karate na świecie.

Obecnie w klubie trenuje 250 adeptów. Zawodnikami są mieszkańcy miasta Lębork i Łeby a także gminy Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Łęczyce, Sierakowice oraz Główczyc.

 

Klub jest członkiem Polskiej Unii Karate oraz Polskiego Związku Karate.