Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski i Mistrzostwa Polski Karate Olimpijskiego w Legnicy oraz Akademickie Mistrzostwa Polski we Wrocławiu

3 października braliśmy udział w turnieju kwalifikacyjnym do MP juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców w Legnicy. W zawodach brało udział 350 zawodników z 35 klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentowali:

    • Aleksandra Klimik – złoto w kata juniorek oraz złoto w kumite juniorek, co dało jej tytuł najlepszej zawodniczki turnieju!
    • Hubert Judyckiego – srebro w kumite juniorów
    • Weronika Reclaf – brąz w kata,
    • Paweł Bielka – brąz w kumite juniorów młodszych
    • Igor Zagożdżan – brąz w kumite juniorów młodszych.
 
Następnego dnia zaś odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Olimpijskiego. Klub Karate Shotokan reprezentowała trójka zawodników. Aleksandra Klimik swój pierwszy start w Mistrzostwach Polski seniorów zakończyła na trzecim miejscu w kata. Warto dodać, że pomimo młodego wieku Ola zaprezentowała się bardzo dobrze prezentując wysoką formę na tle o wiele starszych konkurentek. Natomiast Michał Parczewski zdobył złoty medal w kumite indywidualnym do 67 kg. W tej samej kategorii Bartek Janczak zdobył brązowy medal. 
 
Równocześnie we Wrocławiu odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski, gdzie dwójka naszych zawodników Agnieszka Kreft oraz Bartek Janczak, reprezentując swoje uczelnie, zdobyli brązowe medale. 
 
Był to dla nas bardzo udany weekend. Gratulujemy dobrych wyników i występów wszystkim naszym zawodnikom, którzy godnie reprezentowali nasz klub w Legnicy oraz we Wrocławiu.